تایمر آبیاری هوشمند RainPoint دارای بلوتوث است و شما میتوانید با استفاده از موبایل از میزان سلامت گیاهان خود مطمئن شوید، آب مصرف شده برای آبیاری را مشاهده کنید، زمان آبیاری را یک بار برای همیشه تنظیم کیند و با خیال راحت گیاهان خودتان را RainPoint بسپارید. شما فقط کافیست یک بار با موبایل هوشمند خودتان اندروید یا iOS به این تایمر متصل شوید و زمان آبیاری را مه پاش را روی آن تنظیم کنید. مه پاش موجب کنترل دما و رطوبت در محیط شده و حتی موجب خنکسازی فضا میشود. سیستم آبپاش مخفی شونده هانتر Ps Ultra با شعاع پاشش کمتر از 5.2 متر برای فضا های کوچک مناسب است. ورودی آن از نوع ماده و قابل تبدیل شدن از ¾ اینچ به 1 اینچ و خروجی آن از نوع نر و سایز آن 1 اینچ است. ورودی آن از نوع ماده است و قابلیت تبدیل از ¾ اینچ به 1 اینچ را دارد. البته اگر شیر آب مورد نظر از نوع شیر های حیاطی میباشد نیاز به تبدیل نداریم و تنها با باز نمودن سر شلنگی از روی آنها، خود به خود به ۳/۴ اینچ روپیچ تبدیل میشوند.

برسهای عمودی و افقی کارواش اتوماتیک مسئول جدا نمودن آلودگیها و شستشوی سطوح خارجی می باشند. با توجه به اینکه در مواقع شستشوی اتومبیل و یا محوطه،بدون استفاده از کارواش (CAR WASH)، آب زیادی هدر رفته , وقت و انرژی زیادی صرف می شود; فشار آب در پمپ کارواش کمک می کند تا شستشوی سریع و راحتی داشته باشید و از مصرف زیاد آب و انرژی جلوگیری کنید. عدم استفاده از مه پاش مرغداری می تواند خسارت سنگینی به همراه داشته باشد. در خرید مه پاش مرغداری در نظر داشته باشید که کیفیت آن یکی از مهمترین فاکتورها باشد زیرا اگر محصولی در مرغداری غیر اصل و بی کیفیت خریداری شود نه تنها هزینه ی صرف شده به باد خواهد رفت، بلکه ممکن است خسارت های بسیاری از طریق اتلاف مرغ ها به وجود آید. این نوع گان که ایتالیایی است برای داخل شویی بسیار مناسب است زیرا فشار آن قابل کنترل است و دارای دسته قطع و وصل است. در این روش به لولهها، پمپهایی وصل میشود که موجب فشار آبشده و آب از طریق نازلهای مخصوص پاشیده میشود.

در هر دو نوع قطرات بسیار ریز آب از طریق تبخیر، گرمای محیط را می گیرند. مه پاشها آب را بهصورت پودر شده، تبدیل کرده و سطح گیاهان را مرطوب میکنند. آبپاش یکی از وسایل آبیاری مدرن است که می تواند آب را به ذرات بسیار کوچکی تبدیل کرده و با فشار به محیط اطراف بپاشاند. روش کار این سیستم بسیار ساده است. در روش های منسوخ قدیمی ، پرورش دهندگان برای تأمین رطوبت محیط از آبپاش استفاده می کردند. اگر دوست ندارید از باتری های کتابی استفاده کنید و در عوض با باتری های قلمی راحت تر هستید، پس سراغ تایمر های کلابر و گاردنا نروید! و در آخر اگر علاوه بر کیفیت بسیار بالا، به قیمت مناسب نیز فکر میکنید محصولات گاردنا و کلابر کمی گران تر هستند! این روش دارای مزایایی مثل امکان کشت محصولات کشاورزی در خاکهای خشک، تنظیم رطوبت خاک، آبپاشی سموم کشاورزی در کنار آبیاری، کاهش رشد علفهای هرز و آفتزدگی گیاه و غیره است. انتخاب تایمر آبیاری مناسب، چه تایمر آنالوگ باشد و چه تایمر دیجیتال، مستلزم کسب اطلاعات لازم در این زمینه و مشورت با کارشناسان مجرب و حرفه است. در بسیاری از مواقع با توجه به شدن و عمیق بودن سطح آلودگی ها، برای نظافت باید از نوع آب گرم آن استفاده شود.

همین امر ضرورت استفاده از این ابزارها را به عنوان یکی از راه کارهای پیش رو در برون رفت از این معضل و یا حداقل کاهش اثرات آن نشان می دهد. صرفه جویی در هزینه ها: همان­گونه که در بالا به آن اشاره کردیم، صرفه جویی در مصرف آب، یکی از مزایای استفاده از تایمر آبیاری است. در این سایت انواع مدلهای چرخان و همچنین ثابت از برند هانتر عرضه شده است که مشخصات و ویژگی­های کاری آن به طور کامل ذکر شده است. همچنین انتخاب یک جاروبرقی مجهز به سری های مختلف مانند نازل سرتخت یا برس گرد مخصوص نظافت مبلمان به انجام بهتر عملیات نظافت فضای داخلی خودرو کمک می نماید. آبپاش های مخصوص آبیاری تحت فشار ضربه ای تمام دور یا تنظیمی ساخته شده از جنس برنج. در واقع تنها فرق آن با آبپاش پی جی پی (PGP) شعاع و آبدهی کمتر آن است. در هنگام استفاده از تایمر آبیاری آنالوگ، باید توجه کنیم که اگر قصد مسافرت داریم یا به مدت چند روز فرصت کافی برای آبیاری گلخانه یا فضای سبز شخصی خود را نداریم، این مدا کارایی لازم را ندارد و بهتر است از سایر مدل ها استفاده کنیم. لذا استفاده از یک تایمر آبیاری مناسب می تواند کارگشا باشد.

منبع:

http://www.rajanews.com/node/343571
+ تعداد بازدید : 15 |
نوشته شده توسط بهداد در يکشنبه 19 ارديبهشت 1400 و ساعت 15:56


این فعال دانش بنیان، ضمن تاکید بر اهمیت کیفیت در ساخت مواد اولیه مورد نیاز در صنعت داروسازی، افزود: این مواد اولیه با یک چهارم قیمت نمونه مشابه خارجی تولید خواهد شد و از نظر کیفیت نیز برابر هستند. پماد فرآورده نیمه جامدی است که در آن دارو در یک پایه مناسب پمادی که خاصیت هیدروفیلیک یا هیدروفوبیک دارد، جا میگیرد و جهت استعمال خارجی به کار میرود. تولید دارو در مقیاس بسیار زیاد را “داروسازی صنعتی”می نامند. در گمرک جمهوری اسلامی ایران برای ترخیص مواد اولیه دارو و ترخیص دارو و ترخیص مواد دارویی ، پروفرماهای دارو را با پروانه ساخت دارو تطبیق می دهند و اخذ مجوز واردات دارو و مواد اولیه مورد نیاز دارو به شرکت ترخیص کالا و ترخیص کار گمرک سپرده می شود. در سال قبل اظهار کالا و اظهار دارو برای دریافت مجوز های ترخیص مواد دارویی و ترخیص دارو به صورت الکترونیکی توسط شرکت بازرگانی ترخیص کارا به راحتی انجام می شد. البته کارخانجات معمولا در هر مرتبه سفارش مواد، برای تولیدات دو تا سه سال خود، ماده را تهیه می نماید. شرکت های تولید مواد اولیه دارویی معمولا مجهز به سه پلنت اصلی دارویی با ظرفیت تولیدی بالغ بر 250 هزار تن مواد اولیه دارویی می باشند و از طرفی پلنت اختصاصی برای تولید مواد اولیه داروهای استروئیدی و هورمونی نیز دارند.

شرکت داروپرداز ورسک در سال 1384 در راستای تحقق فعالیتهای استراتژیک تأمین مواد اولیه دارویی و ارتقاء سطح کیفی تولیدات داروهای دام و طیور پا به عرصه بازرگانی تخصصی مواد اولیه دارویی موثره جانبی گذاشت. ما الان قیمت گذاری ماده اولیه دارو را در دستور کارداریم ماده اولیه دارویی چندین سال قیمت گذاری انجام نمی گرفت به همین دلیل قیمت گذاری ماده اولیه را در دستور کار https://irchem.ir/pharmaceutical داریم یقینا اگر نظارت و سختگیری انجام نشود هر تولید کننده یا وارد کننده دارویی ممکن است رعایت قیمت را نکند. دبیر ستاد توسعه زیست فناوری، ادامه داد: به لحاظ اینکه این شرکتها مواد اولیه را وارد کردند مشکلی در تولید انبوه نداریم در حدی که در فاز دوم نیز قابل تامین است. نجفی عرب: مواد اولیه تولید دارو کشور اغلب از کشورهای چین و هند تامین می شود و البته تامین مواد اولیه تولید دارو از این دو کشور فقط مختص ایران نیست و بسیاری از کشورها مواد اولیه مورد نیاز تولید دارو را از این کشورها تامین میکنند، بنابراین کانال مالی اینستکس که یک کانال مالی اروپایی است نمیتواند کمکی برای نقل و انتقالات مالی در آسیا به ما بکند و اگر این کانال تاثیر مثبتی در نقل و انتقالات مالی برای خرید دارو داشته باشد در مورد داروهای ساخته شده وارداتی است، زیرا داروهای ساخته شده وارداتی معمولا از اروپا به کشور وارد می شود.

در حال حاضر شرکایی از کشور چین و هند بعنوان شرکا این شرکت میباشند و در آینده نزدیک از کشور امارات و ترکیه و قطر چند شرکت با شرکت جهان شیمی همکاری تنگا تنگی خواهند داشت. شرکت بازرگانی ترخیص کارا کد تعرفه گمرکی دارو ها را با استعلام از گمرک های مختلفی مثل گمرک بندرعباس ، گمرک شهریار ، گمرک شهید رجایی ، گمرک مرز بازرگان و گمرک فرودگاه امام خمینی توسط تیم ترخیص کار مجرب خود بدست می آورد و در کوتاه ترین زمان و با بهترین هزینه کالا ی شما را ترخیص و به دست شما می رساند. سندیکای تولیدکنندگان مواد دارویی، شیمیایی و بسته بندی دارویی، نامه ای را به نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مورد افزایش نرخ ارز دارو ارسال کرد. معرفی مواد افزودنی عملکردی قابلیت های فرمولاسیون دارویی را در ایجاد داروهایی برای API ها با حلالیت ضعیف یا در برخی موارد برای ایجاد فرمول دوز انتشار پایدار داروی موجود بسیار افزایش داده است که ماندگاری و درآمد یک محصول موجود را افزایش می دهد. گیاهان دارویی که به عنوان منابع عصاره یا محصولات خالص برای استفاده درمانی استفاده میشوند، دامنه اثربخشی و کارایی خود را به سرعت افزایش دادهاند. اما به هر حال با توجه به ملاحظاتی که مجموعه دستگاههای تصمیم ساز و تصمیم گیر کشور در مورد تامین دارو دارند با حذف ارز 4200 تومانی برای واردات دارو مخالفت میشود و حتی ارز واردات دارو در بودجه 1400 نیز به قوت خود باقی است و تصویب شد.

داروهای وارداتی حتما باید طبق پرونده ثبت شده دارو ، کیفیت خوبی داشته باشد. پس از آن، همه داروهای مشابه در اولویت ۲ قرار گرفتند مگر آنکه خلافش اعلام شود ولی با پیگیری دکتر شانهساز و خود من، روش اولویتبندی برعکس شده و مبنا ۱ بودن است مگر آنکه سازمان غذا و دارو آن را اولویت ۲ اعلام کند. به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محمد عزیز محمدی مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان گفت: معاونت علمی و فناوری ریاستجمهوری در حوزههای مهمی مانند دارو طرحهای منتخب و اساسی را مورد حمایت ویژه قرار میدهد. در شرایطی که امکان تولید مواد اولیه دارویی یا پزشکی در کشور وجود نداشته باشد، برخی از شرکت های بزرگ سازنده و تولید دارو، به صورت مستقیم نسبت به واردات این مواد اولیه اقدام می کنند. مدیرعامل یک شرکت دانشبنیان افزود: در این طرح موفق شدیم تا مواد اولیه ضروری در شرکتهای داروسازی را تهیه کنیم.

+ تعداد بازدید : 11 |
نوشته شده توسط بهداد در پنجشنبه 16 ارديبهشت 1400 و ساعت 12:23