تایمر آبیاری هوشمند RainPoint دارای بلوتوث است و شما میتوانید با استفاده از موبایل از میزان سلامت گیاهان خود مطمئن شوید، آب مصرف شده برای آبیاری را مشاهده کنید، زمان آبیاری را یک بار برای همیشه تنظیم کیند و با خیال راحت گیاهان خودتان را RainPoint بسپارید. شما فقط کافیست یک بار با موبایل هوشمند خودتان اندروید یا iOS به این تایمر متصل شوید و زمان آبیاری را مه پاش را روی آن تنظیم کنید. مه پاش موجب کنترل دما و رطوبت در محیط شده و حتی موجب خنکسازی فضا میشود. سیستم آبپاش مخفی شونده هانتر Ps Ultra با شعاع پاشش کمتر از 5.2 متر برای فضا های کوچک مناسب است. ورودی آن از نوع ماده و قابل تبدیل شدن از ¾ اینچ به 1 اینچ و خروجی آن از نوع نر و سایز آن 1 اینچ است. ورودی آن از نوع ماده است و قابلیت تبدیل از ¾ اینچ به 1 اینچ را دارد. البته اگر شیر آب مورد نظر از نوع شیر های حیاطی میباشد نیاز به تبدیل نداریم و تنها با باز نمودن سر شلنگی از روی آنها، خود به خود به ۳/۴ اینچ روپیچ تبدیل میشوند.

برسهای عمودی و افقی کارواش اتوماتیک مسئول جدا نمودن آلودگیها و شستشوی سطوح خارجی می باشند. با توجه به اینکه در مواقع شستشوی اتومبیل و یا محوطه،بدون استفاده از کارواش (CAR WASH)، آب زیادی هدر رفته , وقت و انرژی زیادی صرف می شود; فشار آب در پمپ کارواش کمک می کند تا شستشوی سریع و راحتی داشته باشید و از مصرف زیاد آب و انرژی جلوگیری کنید. عدم استفاده از مه پاش مرغداری می تواند خسارت سنگینی به همراه داشته باشد. در خرید مه پاش مرغداری در نظر داشته باشید که کیفیت آن یکی از مهمترین فاکتورها باشد زیرا اگر محصولی در مرغداری غیر اصل و بی کیفیت خریداری شود نه تنها هزینه ی صرف شده به باد خواهد رفت، بلکه ممکن است خسارت های بسیاری از طریق اتلاف مرغ ها به وجود آید. این نوع گان که ایتالیایی است برای داخل شویی بسیار مناسب است زیرا فشار آن قابل کنترل است و دارای دسته قطع و وصل است. در این روش به لولهها، پمپهایی وصل میشود که موجب فشار آبشده و آب از طریق نازلهای مخصوص پاشیده میشود.

در هر دو نوع قطرات بسیار ریز آب از طریق تبخیر، گرمای محیط را می گیرند. مه پاشها آب را بهصورت پودر شده، تبدیل کرده و سطح گیاهان را مرطوب میکنند. آبپاش یکی از وسایل آبیاری مدرن است که می تواند آب را به ذرات بسیار کوچکی تبدیل کرده و با فشار به محیط اطراف بپاشاند. روش کار این سیستم بسیار ساده است. در روش های منسوخ قدیمی ، پرورش دهندگان برای تأمین رطوبت محیط از آبپاش استفاده می کردند. اگر دوست ندارید از باتری های کتابی استفاده کنید و در عوض با باتری های قلمی راحت تر هستید، پس سراغ تایمر های کلابر و گاردنا نروید! و در آخر اگر علاوه بر کیفیت بسیار بالا، به قیمت مناسب نیز فکر میکنید محصولات گاردنا و کلابر کمی گران تر هستند! این روش دارای مزایایی مثل امکان کشت محصولات کشاورزی در خاکهای خشک، تنظیم رطوبت خاک، آبپاشی سموم کشاورزی در کنار آبیاری، کاهش رشد علفهای هرز و آفتزدگی گیاه و غیره است. انتخاب تایمر آبیاری مناسب، چه تایمر آنالوگ باشد و چه تایمر دیجیتال، مستلزم کسب اطلاعات لازم در این زمینه و مشورت با کارشناسان مجرب و حرفه است. در بسیاری از مواقع با توجه به شدن و عمیق بودن سطح آلودگی ها، برای نظافت باید از نوع آب گرم آن استفاده شود.

همین امر ضرورت استفاده از این ابزارها را به عنوان یکی از راه کارهای پیش رو در برون رفت از این معضل و یا حداقل کاهش اثرات آن نشان می دهد. صرفه جویی در هزینه ها: همان­گونه که در بالا به آن اشاره کردیم، صرفه جویی در مصرف آب، یکی از مزایای استفاده از تایمر آبیاری است. در این سایت انواع مدلهای چرخان و همچنین ثابت از برند هانتر عرضه شده است که مشخصات و ویژگی­های کاری آن به طور کامل ذکر شده است. همچنین انتخاب یک جاروبرقی مجهز به سری های مختلف مانند نازل سرتخت یا برس گرد مخصوص نظافت مبلمان به انجام بهتر عملیات نظافت فضای داخلی خودرو کمک می نماید. آبپاش های مخصوص آبیاری تحت فشار ضربه ای تمام دور یا تنظیمی ساخته شده از جنس برنج. در واقع تنها فرق آن با آبپاش پی جی پی (PGP) شعاع و آبدهی کمتر آن است. در هنگام استفاده از تایمر آبیاری آنالوگ، باید توجه کنیم که اگر قصد مسافرت داریم یا به مدت چند روز فرصت کافی برای آبیاری گلخانه یا فضای سبز شخصی خود را نداریم، این مدا کارایی لازم را ندارد و بهتر است از سایر مدل ها استفاده کنیم. لذا استفاده از یک تایمر آبیاری مناسب می تواند کارگشا باشد.

منبع:

http://www.rajanews.com/node/343571
+ تعداد بازدید : 16 |
نوشته شده توسط بهداد در يکشنبه 19 ارديبهشت 1400 و ساعت 15:56